© 2023 roletyonline.eu | zamowienia@roletyonline.eu | +48 696 416 698

04 stycznia 2021

Rolety czy zasłony?

Wraz z rozwojem oferty rolet i żaluzji dostępnych na rynku, coraz częściej stajemy przed dylematem - czy zdecydować się na nie czy też tradycyjnie wybrać zasłony i firany. Taką decyzję każdy musi podąć samodzielnie. Być może jednak rozwiązaniem jest połączenie tych dwóch elementów?

Dlaczego wybieramy zasłony? Oczywiście zasłonią nasz pokój wieczorem, gdy pali się światło i nie chcemy, aby ktoś zaglądał do środka. Przysłonią światło słoneczne rano, gdy chcemy pospać trochę dłużej. W odpowiedzi na to, można jednak zauważyć, że rolety i żaluzje spełniają dokładnie te same funkcje. Rozwinięte zasłonią pokój i odetną nas od światła - zarówno w dzień, jak i w nocy. Mało tego możemy przecież wybrać rolety zaciemniające, które całkowicie zaciemnią pomieszczenie. Rolety zajmują mniej miejsca - montujemy je przecież na oknie. Z drugiej strony zasłony to jednak również dekoracja pomieszczenia. Dobrze dobrana kolorystyka, ciekawy wzór sprawiają, że są one nie tylko użyteczne, ale i nadają pomieszczeniu odpowiedniego charakteru.

Trudny wybór. Dlaczego więc nie połączyć tych dwóch pięknych dekoracji okiennych? Montaż rolet w oknie ma służyć zasłonięciu okna i ochronie naszej prywatności, zasłona pełni wówczas wyłącznie funkcje dekoracyjną. W takiej opcji chętnie sięgamy po kolorowe rolety materiałowe w kasecie, które zamontowane na ramie okiennej są dyskretne, ale po rozwinięciu doskonale chronią naszą prywatność i zasłaniają światło. Z kolei zasłony to wówczas wąskie pasy materiału, powieszone po bokach okna. Czasem zmarszczone, czasem z tunelem i dolnym obciążnikiem. Pełnią wyłącznie funkcję ozdobną i wieszamy je tak, aby eksponować ich kolor, teksturę lub wzór.

Tak więc nie musimy wybierać między tradycyjnymi zasłonami a nowoczesnymi roletami. Obie te dekoracje mają swoje walory i warto pomyśleć czy ich nie połączyć.

 

roletyonline logotyp